انواع ترمیمهای زیبایی

با تلاشهای روزافزون سازنده های مواد دندانپزشکی ,روزبروز کیفیت تکنیکها و مواد مورد استفاده برای ترمیم و زیباکردن دندانها بهتر می شود.

Woman smile

روشهای مختلفی برای درمان مواردی مانند بستن فضای بین دندانها ,برطرف کردن بدرنگیها ,اصلاح بهم ریختگی مختصر دندانها بدون نیاز به ارتودنسی ,طراحی لبخند زیبا و جوان سازی آن وجود دارد که انتخاب نوع درمان بر عهده متخصص ترمیمی و زیبایی می باشد.

این درمانها شامل لامینیت ,روکشهای تمام سرامیک ,اینله و انله(ترمیمهای سرامیکی دندانهای خلفی بجای کامپوزیت و آمالگام) و روکشهای با زیرساز فلزی

 

اینله و انله:

این دو نوع ترمیم از جنس سرامیک هستند و برای پر کردن دندانهای عقبی استفاده میشوند.در واقع جایگزینی زیبا و با استحکام بالا برای کامپوزیت و آمالگام هستند.  

E-max_Inlay4817

روکشهای تمام سرامیک:

زمانی که برای برطرف کردن مشکلات زیبایی دندان نیاز به تراش زیادی باشد و با لامینیت نتوان زیبایی دندان را به آن برگرداند از این درمان استفاده میشود.روکش پوششی است که تمام سطح دندان را در بر میگیرد و نسبت به روکشهایی که زیرساز فلزی دارندprismatik-cz

زیباتر هستند.ضمنا استفاده از این نوع روکش همیشه امکان پذیر نیست مانند زمانی که دندان تخریب شدیدی دارد که در این صورت از روکش با زیرساز فلزی استفاده میشود.

 

 

 

روکشهای با زیرساز فلزی:

دن روکش از دو قسمت فلز و چینی تشکیل شده و تمام سطح دندان را می پوشاند.این درمان موارد مصرف خود را دارد Dental_Porcelain_Fused_To_Metal_Pfm_Co-Cr_Crown
pfm-anterior-crowns-2

لامینیت:

 

14bدرمانی بسیار زیبا برای طراحی یک لبخند زیبا ,حذف بدرنگی هایی که بدلایل مختلف مانند مصرف دارو یا وجود فلوراید زیاد در آب آشامیدنی یا مشکلات مادرزادی بوجود آمده ,درخشان تر کردن دندانها ,اصلاح بهم ریختگی های مختصر دندانها می باشد.

لامینیت در واقع یک پوسته سرامیکی است که روی سطح دندان چسبانده میشود.درمانی است با دوام که دندان تراش زیادی نیاز ندارد.

 

 

 

 

1441355922

 

 

 

 

کامپوزیت:

این ماده رایج ترین ماده ترمیمی برای درمان پوسیدگی ,نقص های دندانی ,حل مشکلات زیبایی مانند فاصله ها و دندانهای میخی شکل و نامرتب در دندانهای قدامی می باشد.

white-fillings

 

در سالهای اخیر پیشرفتهای چشمگیری را در بهبود خصوصیات این ماده زیبا شاهد بوده ایم. رنگهای مختلفی از آن ساخته میشود تا با رنگهای متفاوت دندانها تطابق یابد.

البته بدلیل شکننده بودن نیاز به مراقبتهای ویژه دارد که دندانپزشک به بیمار اطلاع خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *